Економіка

«Нафтогаз»: Україна позбулася критичної залежності від газу Росії

Економіка/«Нафтогаз»: Україна позбулася критичної залежності від газу Росії
Зберегти
Вигляд

Україна наразі позбулася критичної залежності від газу з Росії. Про це в інтерв’ю Громадському сказав Юрій Вітренко, директор з розвитку бізнесу «Нафтогазу».

«Зараз ми позбулися критичної залежності, або такої залежності, яка ставить під загрозу принаймні існування Української держави. Ми розуміємо, що зараз Україна отримує 2 млрд доларів на рік за транзит. Через Стокгольм (Стокгольмський арбітраж – ред.) ми будемо отримувати не 2, а 6 мільярдів — набагато більше. Росіяни постачають газ у Європу і за рахунок цьгого сукупна пропозиція газу збільшується і ціна на газ у Європі є меншою, ніж вона була би без російського газу. Ми розуміємо, що ми можемо пройти зиму без російського газу. Ми можемо росіянам казати, що ми будемо купувати у вас газ тільки якщо ціна буде меншою, ніж ціна у Європі і тоді наша переговорна позиція, вона є зовсім іншою», — сказав Вітренко.

При цьому, наразі Україна все ж має деякі контаки з російським «Газпромом».

«Ми спілкуємося з «Газпромом» кожен день, бо наші диспетчери узгоджують потоки газу, які йдуть через Україну. Переговори на найвищому рівні стосовно питать постачання газу або транзиту проводилися дуже давно, місяць або може більше тому. Немає у них нормальних економічних аргументів, тому зараз вони просто уникають переговорів», — сказав він.

Раніше в інтерв’ю Громадському Вітренко сказав, що Україна може отримати 50 мільярдів доларів від російського «Газпрому» після задоволення позову «Нафтогазу» Стокгольмським арбітражем.

Пов`язані новини