«Нафтогаз» вимагає скасувати рішення Єврокомісії щодо газопроводу OPAL
«Нафтогаз України» подав позов до Загального суду Європейського суду справедливості проти Європейської Комісії з вимогою скасувати рішення від 28 жовтня 2016 року, яке дозволяє «Газпрому» значно збільшити використання потужностей газопроводу OPAL та обсяги прокачки газу Північним потоком
«Нафтогаз України» подав позов до Загального суду Європейського суду справедливості проти Європейської Комісії з вимогою скасувати рішення від 28 жовтня 2016 року, яке дозволяє «Газпрому» значно збільшити використання потужностей газопроводу OPAL та обсяги прокачки газу Північним потоком.
Про це повідомляє прес-служба «Нафтогазу».
Як зазначає компанія, ухвалення зазначеного рішення без консультацій з Україною порушує статтю 274 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також зобов'язання ЄС за Договором до Енергетичної Хартії та Договором про заснування Енергетичного Співтовариства.
Нафтогаз аргументує свій позов тим, що рішення було прийняте поза межами повноважень Комісії.
«Крім того, воно суперечить директиві ЄС 2009/73 та не сприяє посиленню конкуренції, створює загрози безпеці постачання України та інших східноєвропейських країн, а також ефективному функціонуванню внутрішнього ринку ЄС та Енергетичного Співтовариства, оскільки посилює домінування Газпрому та пов’язаних з ним компаній», — йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, Єврокомісія 28 жовтня схвалила виключення 50 відсотків потужностей газопроводу OPAL з Третього енергопакету. Раніше «Газпром» мав право лише на 50 відсотків потужностей у зв'язку з обмеженням, накладеним ЄК в 2009 році. Нинішнє рішення дасть можливість російському концерну купувати квоти ще на 40 відсотків потужностей.
Таким чином, газопровід OPAL потужністю 36 мільярдів кубометрів дозволяє РФ вийти на ринки Центральної та Східної Європи в обхід України.
Газ по OPAL надходить до Німеччини до кордону з Чехією.
В МЗС України заявили, що Єврокомісія порушила Угоду про асоціацію з Україною в рішенні про OPAL.
Також «Нафтогаз» просив Німеччину залучити Україну до розгляду поставок газу по OPAL.
Підписуйтесь на наш канал в Telegram
- Поділитися: