Економіка

'Нафтогаз' вимагає від 'Газпрому' 6 млрд доларів

Економіка/'Нафтогаз' вимагає від 'Газпрому' 6 млрд доларів
Зберегти
Вигляд

«Нафтогаз» вимагає від «Газпрому» 6 млрд доларів Стокгольмський арбітраж прийняв позов «Нафтогазу» до «Газпрому» щодо стягнення $6­ млрд переплати.

За словами глави «Нафтогазу» Андрія Коболєва, 15 червня було подано позов про перегляд газового контракту від 2009 року. Також будуть переглянуті ціни на російське паливо у зв'язку з його різким збільшенням у другому кварталі 2014 року більш ніж на третину — до $485 за тис. кубометрів. Тому «Нафтогаз» подав позовну заяву «Газпрому» з вимогою повернути $6 млрl, переплачених українською компанією з 2010 року.

Ще в травні цього року розпочалися переговори між «Газпромом» і «Нафтогазом», учасникима яких були Україна, Росія і Європейський Союз. Росія запропонувала Україні газ за ціною 385 доларів за тисячу кубометрів з урахуванням знижки в $100. Арсеній Яценюк заявив, що Україна не погодилась на такі умови, оскільки нова ціна встановлюватиметься російським урядом, який може у будь-­який момент забрати цю знижку. Було додано, що Україна наполягає на ціні газу в $268 за тис. кубометрів. 

Пов`язані новини