«Нагірного Карабаху не існує»: Азербайджан відповів на звинувачення росії в порушенні домовленостей
Міноборони Азербайджану вимагає від рф забезпечити виведення військ Вірменії з міжнародно визнаних територій Азербайджану й більше не використовувати назву «Нагірний Карабах».
Про це йдеться в заяві азербайджанського оборонного відомства.
Азербайджан заявив, що звинувачення рф у тому, що Баку нібито порушує домовленості щодо так званого Нагірного Карабаху, не відповідають дійсності.
«Ця заява міністерства оборони рф суперечить характеру двосторонніх відносин та Декларації про союзницьку взаємодію, підписаної між двома країнами 22 лютого 2022 року», — йдеться в заяві Азербайджану.
Так, Міноборони Азербайджану закликало міноборони рф, відповідно до положень тристоронньої Декларації про союзницьку взаємодію, «забезпечити повне виведення залишків вірменської армії та незаконних вірменських збройних формувань із визнаних міжнародною спільнотою територій Азербайджану»
Крім того, Баку вимагає не представляти «у спотвореній формі» пересування збройних сил Азербайджану в межах суверенних територій країни та не використовувати словосполучення Нагірний Карабах», а правильно вказувати назву територій Азербайджану.
Міноборони країни зазначає, що немає жодної адміністративно-територіальної одиниці під назвою «Нагірний Карабах», а назва села, що згадується у заяві, не Фурух, а Фаррух.
Згідно з заявою, 25 березня відбулася телефонна розмова міністра оборони Азербайджану генерал-полковника Закіра Гасанова з міністром оборони рф Сергієм Шойгу. Вони обговорили ситуацію у невизнаній Нагірно-Карабахській республіці, де тимчасово перебувають російські миротворці.
Що передувало?
Вірменія звинуватила збройні сили Азербайджану у порушенні лінії зіткнення у зоні відповідальності «російської миротворчої місії» 24 березня та захопленні села Парух у невизнаній Нагірно-Карабаській республіці.
Міністерство закордонних справ Азербайджану звинуватило Вірменію у спробі «ввести в оману міжнародну спільноту» дезінформацією щодо ситуації.
26 березня міноборони рф заявило, що збройні сили Азербайджану зайшли до зони відповідальності «російського миротворчого контингенту» на території Нагірного Карабаху та відкрили вогонь.
А звідки взявся цей конфлікт узагалі?
Вірменія та Азербайджан претендують на територію Нагірного Карабаху. Кожна з країн має для цього давні історичні аргументи: Карабах у різні часи перебував у складі або під впливом однієї з них.
У 1988 році між вірменами та азербайджанцями спалахнув збройний конфлікт за контроль суперечними територіями, переважно над Нагірним Карабахом. Регіон, у якому проживало багато вірменів, за радянських часів був у складі Азербайджанської РСР.
Наприкінці 1980-х провірменські сили за підтримки Єревана взяли Нагірний Карабах під свій контроль. Відтоді триває збройний конфлікт між Вірменією та Азербайджаном за ці території.
- Поділитися: