Нагірний Карабах змінить назву на республіку Арцах. Таку поправку до Конституції на референдумі схвалили майже 88 відсотків тих, хто проголосував.

Нагірний Карабах змінить назву на республіку Арцах. Таку поправку до Конституції на референдумі схвалили майже 88 % тих, хто проголосував. 

Як повідомляє Meduza, у новій Конституції буде закріплено назву республіка Арцах, нарівні з нею також буде використовуватися і «Нагірно-Карабахська республіка».

Інші поправки до Конституції, схвалені на референдумі, припускають перехід від парламентсько-президентської до президентської форми правління. Пост прем'єр-міністра в Нагірному Карабасі буде скасований.

Уряд буде складатися з державного міністра і міністрів. Державний міністр координуватиме діяльність міністрів, які призначаються президентом республіки.

Арцах — давня вірменська назва Карабаху. Ставлячи питання про закріплення цього найменування в Конституції, влада Нагірного Карабаху заявляла про «повернення до справжньої, історичної назви».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На межі миру: як живе самопроголошена Нагірно-Карабаська Республіка

Нагірний Карабах — регіон на Південному Кавказі. Фактично більша його частина контролюється невизнаною Нагірно-Карабаською Республікою, яку Азербайджан вважає своєю територією.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: