ENRU

Найбільший конвой із повстанцями вивіз близько 7 тисяч людей зі Східної Гути

0551445169c00d69b
Бійці та члени їхніх сімей в урядовому автобусі чекають на відправлення до міста Ідліб 26 березня 2018 року. Близько ста автобусів вивезли з анклаву понад 6700 повстанців та цивільних Фото: EPA-EFE/YOUSSEF BADAWI

Найбільший конвой з евакуйованими повстанцями залишив сирійську Східну Гуту. Близько ста автобусів вивезли з анклаву понад 6700 повстанців та цивільних.

Про повідомило сирійське державне ініформаційне агентство SANA, передає DW.

Це найбільший на сьогодні конвой, що залишив утримуваний раніше повстанцями район неподалік Дамаска. 

24 березня зі Східної Гути евакуювали близько тисячі осіб, а 25 березня — понад п'ять тисяч. Цих людей перевозять до регіону Ідліб на півночі Сирії.

23 березня було досягнуто угоду між представниками ісламістського угруповання «Файлак ар-Рахман» і сирійською армією. Унаслідок відступу повстанців 24 березня сирійська армія та її союзники здобули повний контроль над містом Хараста.

Нагадаємо, 23 березня унаслідок авіаудару в Східній Гуті загинули 37 людей.

Східна Гута — одна із зон деескалації, в якій сирійська влада та загони опозиції за участі Росії, Ірану та Туреччини домовилися про припинення режиму вогню весною минулого року. Він перебуває під контролем опозиційних угрупувань. Там проживає понад 400 тисяч людей.

З кінця лютого район щоденно зазнає сильних бомбардувань.