Найцікавіші репортажі Hromadske Network за тиждень

Перші плоди децентралізації на Черкащині, змагання робототехніки у Горішніх Плавнях, відкриття вітроелектростанції на Львівщині, а також про те, як отримати субсидії на наступний рік — найважливіше та найцікавіше, що відбулося минулого тижня в регіонах країни — від Hromadske Network.

На Львівщині відкрили найпотужнішу вітроелектростанцію у західному регіоні. Громадське.Львів

На Львівщині запустили другу чергу найпотужнішої в західному регіоні вітроелектростанції «Старий Самбір 1».

Загальна потужність станції становитиме 13,20 МВт, річне виробництво електричної енергії – близько 36,0 млн кВт годин. Цього достатньо, аби забезпечити електрикою весь Старосамбірський район, вважають експерти.

Більше читайте на сайті Громадського.Львів.

Волинянам показали скандальний фільм про польсько-українську трагедію. Громадське.Волинь

З ініціативи Генерального консульства Республіки Польщі у Луцьку волинські історики, представники польських організацій, громадські активісти мали змогу подивитися фільм «Волинь».

Відбулося це у суботу, 8 жовтня, в м. Хелм (Польща).

«Ми організували цей показ тому, щоб науковці та представники польських організацій, які діють на Волині, побачили цей фільм саме тепер, в день після його прем’єри. Важливо, щоб вони могли взяти участь в дискусії, яка насправді почалася ще до прем’єри цього фільму. Я думаю, що варто розмовляти про фільм, який ми подивилися, а не про який ми щось чули», – зазначила віце-консул Генерального консульства республіки Польща в Луцьку Ельжбета Зелінська.

У Горішніх Плавнях відбулися змагання роботів. Громадське.Кременчук

Не лише подивитися, а покерувати роботами на футбольному полі, повболівати за робота-«сумоїста», який намагається виштовхнути суперника за коло на дохе, здивуватися швидкості невеликої «розумної машини», яка долає надскладну трасу, і навіть потрапити у «Місто мрій». Усе це та багато іншого можна було зробити на фестивалі робототехніки «FERREXPO ROBOT FEST 2016» у Горішніх Плавнях.

Загалом на фестивалі цього року взяли участь 70 команд із Києва, Дніпра, Харкова, Кременчука, Тернопіля, Горішніх Плавнів, Добровеличківки та Вінниці.

Фестиваль проходив під девізом «Ми конструюємо майбутнє». І під час нього акцентували увагу на тому, що робототехніка – майбутнє будь-якої передової країни.

Історія Кадетського корпусу. Громадське.Полтава

Будівля Полтавського Петровського кадетського корпусу – пам’ятка архітектури національного значення 1840 року, найбільша споруда ансамблю Круглої площі, центру міста Полтави. Ось уже більше 20 років, як це історичне місце спорожніло і зазнає значних руйнувань.

Протягом останніх кількох років, зокрема після Революції Гідності, місцеві активісти намагаються вирішити проблему руйнування корпусу. Проте міська влада не приділяє достатньо уваги стану пам’ятки архітектури в серці Полтави, принаймні їхня зацікавленість у порятунку будівлі не проявляється у публічному просторі.

Подобиці — від журналістів Громадського.Полатава.

У Дніпрі відбувался перша в Україні спартакіада бійців АТО і волонтерів. Громадське.Дніпро

У Дніпрі на стадіоні «Метеор» розпочалася дводенна спартакіада серед учасників АТО і волонтерів. Окрім дніпрян участь беруть спортсмени з Києва, Одеси, Харківської та Луганської областей — загалом 200 осіб.

«Це необхідно для того, щоб хлопці, які приходять на дембель, не йшли в себе, а якось втягалися в сучасне життя», — вважає Віталій, демобілізований боєць 93-ї бригади.

Зазначають і організатори спартакіади, що головна мета змагань — не отримання спортивних рекордів, а соціальна адаптація та об’єднання учасників АТО з усієї України.

Як отримати субсідію у 2016 році — нюанси та нововведення. Громадське.Закарпаття

Громадське.Закарпаття цього тижня розповіло про те, що треба зробити, аби отримати субсидії на наступний рік.

Що ж робити, якщо зараз ви заробляєте на порядок менше?
Чи мають право соцпрацівники вимагати довідки?

Мокра Калигірка. Перші наслідки об'єднання громад. Громадське.Черкаси

Мокрокалигірська об’єднана територіальна громада – одна з трьох громад Черкаської області, що об’єдналися рік тому завдяки децентралізації.

Розташована вона неподалік від с. Єрки – майже за 30 км. До складу Мокрокалигірської об’єднаної територіальної громади увійшло 4 села – Мокра і Суха Калигірка, Ярошівка та Єлизаветка. Станом на 1 жовтня 2015 року в ній проживає 4230 осіб.

Що вдалося досягти і чи помітні зміни самим жителям громади, дізнавалося «Громадське ТБ: Черкаси».

Сергій Жадан та Олександр «Фоззі» Сидоренко розповіли про книжковий проект «ДНК». Громадське.Харків

«ДНК» — творчий експеримент сімох українських письменників. Сергій Жадан, Олександр "Фоззі" Сидоренко, Андрій Кокотюха, Володимир Рафєєнко та Макс Кіндрук реалізували спільний літературний проект, фантазуючи на тему генетичної пам'яті.