Найбільші соцмережі ввели додатковий захист для акаунтів з Афганістану. Люди бояться переслідувань з боку талібів
Низка найбільших соцмереж посилили захист акаунтів користувачів з Афганістану після того, як країну захопило угрупування «Талібан». Афганці переживають, що через соцмережі таліби зможуть відстежувати їхні зв'язки. У країні навіть лунали заклики видалити соцмережі зовсім.
Про це пише Reuters.
Великі платформи, такі як Facebook, Twitter та LinkedIn, заявили про введення додаткового захисту для акаунтів з Афганістану. Так, наприклад, керівник напряму безпеки у Facebook Натаніель Глейхер написав, що тепер у соцмережі можна буде в один клік заблокувати свій обліковий запис.
Коли профіль заблоковано, люди, які не є у списку друзів користувача, не зможуть завантажити або поділитися фотографією з профілю людини або побачити її публікації у своїй стрічці новин на Facebook.
Окрім того, Instagram показуватиме користувачам з Афганістану спеціальні попередження з інструкціями як можна захистити свій акаунт.
Платформа Linkedin тимчасово приховає зв'язки користувачів з Афганістану, щоб інші не могли їх бачити. А Twitter заявив, що наразі пришвидшує прямі запити на видалення заархівованих твітів.
Так, якщо люди не зможуть отримати доступ до своїх акаунтів Twitter, які містять інформацію, що може поставити їх під загрозу, компанія зможе тимчасово призупинити їх роботу, поки користувачі не відновлять доступ і не зможуть видалити свої дописи.
Окрім того, у компанії заявили, що активно відстежують акаунти, пов'язані з урядовими організаціями, та можуть тимчасово зупинити їхню роботу, поки не надійде додаткова інформація про підтвердження щодо їхнього власника.
Навіщо це все потрібно?
Серед афганців, журналістів та правозахисників, які працюють з афганськими біженцями, є острах, що угрупування «Талібан» за допомогою соцмереж зможе переслідувати неугодних.
В Amnesty International заявляли, що після захоплення влади талібами, тисячі афганців, включно з правозахисниками, працівниками ЗМІ та окремими людьми, які допомагали іноземцям, «опинилися в пастці, під загрозою нападів репресій і з невеликою кількістю шляхів для втечі».
На тлі цих переживань деякі афганці вирішили взагалі відмовитися від соцмереж. Наприклад, 22-річна блогерка Садіка Мададгар, яка мала тисячі підписників на YouTube та в Instagram, видалила свої акаунти після захоплення країни талібами. А колишня капітанка жіночої збірної Афганістану з футболу навіть закликала інших гравців видалити соціальні медіа та стерти свою «публічну ідентичність».
Що відбувається в Афганістані?
Після оголошення про виведення військ США й НАТО з Афганістану у травні 2021 року там почалися активні воєнні дії. Вони зрештою призвели до захоплення влади бойовиками угруповання «Талібан» 15 серпня. Президент Афганістану Ашраф Гані разом із сім'єю виїхав із країни до Об'єднаних Арабських Еміратів, щоб уникнути кровопролиття.
Зрештою, 19 серпня «Талібан» оголосив про створення «Ісламського Емірату Афганістан». Країна вже мала цю назву понад 20 років тому, коли «Талібан» контролював тамтешню владу.
Після виїзду Гані віцепрезидент Афганістану Амрулла Салех заявив, що за конституцією саме він тепер є очільником країни. Салех, за даними ЗМІ, наразі збирає коаліцію, що протистоятиме владі «Талібану» в Афганістані, у північній провінції Панджшер, яка єдина не визнала владу «Талібану».
Таліби, які вже правили Афганістаном у 1996-2001 роках, обіцяли не відновлювати сувору систему шаріату за середньовічним зразком. Проте люди на місцях стверджують, що це не так. ЗМІ повідомляють про померлих на акціях протесту, що відбувалися від 16 серпня. Західні країни спішно евакуюють своїх громадян та афганців з Афганістану.
- Поділитися: