Найбільшим покупцем українського цукру за кордоном став Узбекистан, торік у країні придбали 285,3 тисячі тонн українського продукту.

Це відрізняється від торішніх показників, коли найбільше цукру — понад 69 тисяч тонн — імпортувала Шрі-Ланка. Трійку лідерів замикають Азербайджан та Лівія — по 44,7 і 43,8 тисячі тонн відповідно, повідомила заступник голови правління асоціації Руслана Бутило.

Загалом за результатами 2018 року Україна експортувала 586,5 тисяч тонн цукру на суму понад 217 мільйонів доларів. Це на 2% менше ніж позаторік, у 2017 році.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Імпорт до Узбекистану: чому почалася та як закінчилася тиха торгова війна?

Найбільшим світовим виробником цукру залишається Бразилія. Обсяг випуску цукру в цій країні складає щорічно близько 40 млн тонн. На другому місці — Індія, за нею — Євросоюз.

Втім, попри те, що Україна не входить в топ-10 світових виробників цього продукту, торік вона увійшла у топ-10 експортерів, посівши 9 місце за обсягами. Такі гравці як Бразилія відправляють на зовнішні ринки близько трьох четвертих загального виробництва, а ось у нових гравців, таких як Південна Африка та Україна, цей показник досягає близько третини. Однак експерти бачать перспективи для зростання частки цукру українського виробництва на світовому ринку.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile