Фото:

Texel Sheep Society

На аукціоні в Шотландії за майже 368 тисяч фунтів стерлінгів (13,5 мільйона гривень) продали шестимісячну вівцю породи тексель — так вона стала найдорожчою вівцею у світі.

Про це повідомила пресслужба британського Товариства овець тексель.

Стартова ціна вівці (звати її, до речі, Дабл-Даймонд, з англійської — «подвійний діамант») складала 10 тисяч фунтів (377 тисяч гривень), але ставки дуже швидко піднялися. Зрештою купити овечку вирішили у складчину троє фермерів.

«Коли йдеться про елітні породи овець, то дивляться на найдрібніші їхні риси — шерсть, колір, форму голови. І аби отримати таку унікальну генетику [як у Дабл-Даймонда], ми мали заплатити такі шалені гроші», — розповів один із покупців Джеф Ейкен.

Фото:

Texel Sheep Society

Тепер тріо фермерів сподівається розвести текселів за допомогою Дабл-Даймонда і таким чином відбити витрачені на нього кошти.

«Зрозумійте мене правильно: платити таке за вівцю — просто на межі пристойності. І ця покупка точно не має бути відображенням фермерської спільноти. Лише мала частка фермерів можуть собі дозволити так витратитися», — уточнює Ейкен.

Тексель — це порода домашніх овець, яка виникла на однойменному нідерландському острові. Точне її походження невідоме. Наразі текселів розводять у Європі, США, Австралії та Новій Зеландії.

Особливість текселів — їхня м'ясистість, а також практична відсутність жиру, через що їхнє м'ясо має особливу м'якість та смак. Крім того, ноги цих овець не вкриті шерстю.

Поділитись: