Падіння обсягів виробництва металургійної продукції в Україні у 2019 році може сягнути 37% проти попереднього року. Це може загрожувати фінансовими проблемами найбільшим металургійним компаніям та скороченням робочих місць.

Про це повідомили у заяві асоціації металургійних компаній «Укрметалпром».

Там підрахували, що у 2019 році підприємства металургійної галузі рекордно скоротили обсяги виробництва та експорту своєї продукції.

«Тобто, 2019 рік українська металургійна галузь, за прогнозами, завершить наступним чином: виробництво чавуну — 20 млн тонн, виробництво сталі — 20,5 млн тонн, виробництво прокату — 18 млн тонн. Це найгірший показник за весь період існування незалежної України», — повідомляють в асоціації.

Там зазначають, що близько 85% своєї продукції металурги експортують. Водночас через зміцнення гривні, конкурентоздатність української металургії падає на світових ринках.

Крім цього, падають світові ціни на сталь та чавун — в середньому на 12%, а ціни на залізорудну сировину — на 25%.

Разом з тим, державні компанії, такі як Укрзалізниця та Укренерго, підвищують тарифи на свої послуги, через що зростають витрати компаній галузі.

«Всі зазначені вище процеси носять безсистемний, хаотичний характер в стрімко знешкоджують як конкурентоспроможність української металургії, на яку приходиться майже 12% ВВП, 30% експорту, забезпечення роботою більше ніж 0,5 млн українських громадян, так і всієї економіки України», — додають в асоціації.

Там закликають державу надати допомогу цій галузі виробництва.

Зазначимо, що до складу «Укрметалпрому» входять найбільші українські металургійні компанії, зокрема «Метінвест» Ріната Ахметова, «Інтерпайп» Віктора Пінчука, «АрселорМіттал Кривий Ріг», «Азовсталь» та інші.

Нагадаємо, що за підсумками жовтня 2019 року промислове виробництво в Україні скоротилося на 5% проти жовтня 2018 року. У Мінекономіки це пояснили «загальносвітовими трендами».

Поділитись: