Японський суперком’ютер Fugaku було визнано найшвидшим у світі: він здійснює в 2,8 раза більше операцій на секунду, ніж його найближчий «конкурент» зі США.

Про це повідомляє організація TOP500, яка вже 55 років поспіль складає щорічний рейтинг суперкомп’ютерів у світі.

Зазначається, що японський суперкомп’ютер (названий на честь гори Фудзіяма) вперше очолив рейтинг за останні 11 років, після чого першість у ньому тримали пристрої зі США й Китаю.

Він розташований у лабораторії в місті Кобе й займає цілу кімнату. Над розробкою Fugaku працювали шість років — при цьому на повну потужність він запрацює тільки в 2021-му.

Наразі японські вчені використовують Fugaku для боротьби з коронавірусом, передає BBC. Зокрема, вони симулюють поширення крапель в офісних приміщеннях із перегородками та в переповнених вагонах із відчиненими вікнами.

Дослідники сподіваються, що це допоможе прискорити пошук дієвих ліків від коронавірусу.

Станом на 23 червня з початку епідемії коронавірусне захворювання підтвердили у 9 млн 192 тисячі 309 людей зі всього світу. З них 4 млн 939 тисячі 295 пацієнтів одужали та 474 444 — померли від ускладнень. Наразі продовжують лікування понад 3,7 млн людей.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: