Біля контрольного пункту в'їзду-виїзду (КПВВ) на Донбасі у Мар’їнці вночі 12 червня помер чоловік 1961 року народження. Він їхав в окупований Донецьк до родини.

Про це повідомили в Моніторинговій місії ООН з прав людини.

«Він провів кілька місяців у різних закладах охорони здоров’я на території, що контролюється урядом, і намагався знову возз’єднатися зі своєю родиною у Донецьку», — йдеться у повідомленні.

У Місії зазначили, що з 10 червня, після того, як уряд поновив роботу КПВВ, чоловік чекав можливості перетнути лінію зіткнення. Увечері 11 червня йому стало зле, його доставили до лікарні на «кареті» швидкої допомоги. Незабаром він повернувся до автобусної зупинки біля КПВВ і хотів наступного дня потрапити на територію, що контролюється самопроголошеною «ДНР». Через кілька годин він помер від серцевого нападу.

«Ця трагічна смерть є ще одним нагадуванням про нагальну необхідність дозволити цивільним особам з надзвичайними гуманітарними потребами перетинати лінію зіткнення, поки не будуть зняті обмеження щодо пересування, пов'язані з COVID-19. Ми закликаємо всі залучені сторони по обидві боки лінії зіткнення сприяти перетину з гуманітарних підстав», — наголосили у Місії.

Нагадаємо, з 10 червня Україна частково відновила пропуск людей та транспортних засобів через лінію розмежування на КПВВ «Станиця Луганська» та «Мар’їнка». Водночас бойовики відмовляються пропускати людей на окуповану територію.

Поділитись: