Намагання перешкодити ході вірян до військового цвинтаря у польському Перемишлі пов’язане з інформаційною війною, яку веде Росія проти України на території різних європейських країн.

Про це в ефірі Громадського сказав Петро Тима, голова Об’єднання українців у Польщі.

Я це пов’язую з війною в Україні, з інформаційною війною, яку веде на території різних європейських країн Росія, тому що ці знищення поховань УПА мають, перш за все складову інформаційну, для нагнітання негативу у відносинах між Україною та сусідами. І друге – це спекуляції польських політичних партій на історичних питаннях, які розпочалися у 2013 році. Ці спекуляції теж підвищують градус емоцій у суспільстві», - сказав Тима.

Він повідомив, що хода у Перемишлі є традиційною і сягає ще 20-х років минулого століття.

«Похід був релігійного характеру і він за польським нормативом називається процесією – релігійною ходою і ця традиція у Перемишлі сягає 20-х років минулого століття. Головним організатором є Греко-католицька церква у співпраці з громадськими організаціями», - сказав Тима.

Напередодні в місті Перемишль під час процесії вірян до військового цвинтаря група з 20 осіб намагалася перешкодити ході, приуроченій до вшанування січових стрільців. За даними очевидців, нападники почали штовханину з кількома учасниками процесії та одного травмували. У чоловіків в руках були транспаранти з образливими написами і плакати з написами про Волинську трагедію.

Поділитись: