Війна / Донбас

Нас «звільнили» від магазину, світла і води — мешканці хутора Вільний про життя у селищі

Війна/Донбас/Нас «звільнили» від магазину, світла і води — мешканці хутора Вільний про життя у селищі
Зберегти
Вигляд

Три місяці минуло, відколи хутір Вільний на Луганщині зайняли українські військові. Всі роки війни це селище вважалося «сірою зоною», а тепер — підконтрольне Україні. Але, місцеві кажуть, що краще не стало.

«Нас звільнили від магазина, від світла, від води, виселили дві вулиці. Залишилося із двох сотень усього 20 людей», — розповідають жителі хутора.

Що змінилося? Тепер тут є місцева військово-цивільна адміністрація. На запитання, «що вона робить?» тутешні люди кажуть — лише обіцяє.

Світла на хуторі немає три місяці з того часу, як перебили кабель, коли військові займали Вільний. Дроти нові купили, але прокласти їх не дозволяють обстріли, які починаються щодня після обіду. Дві вулиці хутора відрізав новий блокпост, а знайомі залишилися — як тут кажуть — «на тому боці».

«Нам сказали, що приїде начальство і все розкаже — як ми будемо добре жити. "У вас тут, дорогенька, буде і магазин до 17:00, і світло буде, дорогенька, і газ у вас буде" — це їхні слова. Тільки обіцяють, — розповідає мешканка хутора Вільного Тетяна і додає — Боюся, що Порошенка по телевізору на Новий Рік не побачу».

Хуторяни сподіваються що новий рік вони будуть святкувати принаймні зі світлом, а у новому році чиновники виконають обіцянки.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Буду боятися, щоб діти та онуки приїжджали»: як живе хутір Вільний на лінії зіткнення

Пов`язані новини