Зліва Crew Dragon SpaceX, cправа CTS-100 Starliner Boeing
Фото: NASA
Космічне агентство NASA оголосило попередній розклад перших випробувальних запусків комерційних пілотованих багаторазових космічних кораблів. Кораблі Crew Dragon компанії SpaceX та CTS-100 Starliner компанії Boeing мають в майбутньому доставляти космонавтів на Міжнародну космічну станцію (МКС).

Так, перший демонстраційний запуск Crew Dragon без екіпажу запланований на 7 січня, а з екіпажем — на червень 2019 року.

Запуски CTS-100 без екіпажу та з ним очікуються у березні та серпні 2019 року відповідно.

Загалом NASA розраховує, що перша повноцінна комерція космічна місія відбудеться у серпні 2019 року, а друга — у грудні.

У 2010 році NASA запустило програму зі стимулювання розробки приватних пілотованих космічних кораблів, які могли б доставляти американських астронавтів на МКС. У підсумку агентство уклало контракти з компаніями SpaceX та Boeing, які розробляють кораблі Crew Dragon і CTS-100 Starliner відповідно.

Нагадаємо, На початку серпня 2018-го SpaceX повідомила, що перший пілотований політ корабля Crew Dragon перенесли на квітень 2019 року. У NASA зазначили, що це буде перший з 2011 року політ астронавтів до МКС на американському кораблі.

3 серпня NASA оголосила імена астронавтів, які здійснять перші пілотовані польоти вказаних апаратів. Так, на кораблі Crew Dragon полетять Боб Бенкен, Даг Харлі, Сані Вільямс, та Віктор Гловер, а на CTS-100 Starliner — Ерік Боул, Кріс Фергюсон та Ніколь Анапу Ман.

Також нагадаємо, NASA не планує продовжувати контракт з Росією, таким чином відмовляючись від російських «Союзів», на яких американські астронавти літали на МКС останні роки.

Зазначимо, що після закриття американської програми «Шаттл» російські компанії «Енергія» та «Роскосмос» були монополістами на ринку пілотованих польотів.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile