Технології / Відкриття

NASA намагатиметься зв’язатися з марсоходом Opportunity щонайменше до січня

NASA
Технології/Відкриття/NASA намагатиметься зв’язатися з марсоходом Opportunity щонайменше до січня
Зберегти
Вигляд
Американське космічне агентство NASA продовжить спроби зв’язатися з марсоходом Opportunity щонайменше до січня 2019 року.

Агентство NASA оцінило успіхи кампанії по зв’язку з марсоходом, продовжить свої нинішні спроби отримати керування над Opportunity. Оскільки швидкість вітру в місці, де знаходиться ровер, в наступні кілька місяців може вирости, це, на думку фахівців, зможе очистить його сонячні панелі від пилу.

Агентство також планує повернутися до оцінки цієї ситуації в січні 2019 року.

Нагадаємо, в Долині Наполегливості, де знаходиться марсохід, 1 червня 2018 року почалася пилова буря, яка протягом кількох днів охопила територію площею 18 мільйонів квадратних кілометрів. Разом з тим виріс і рівень непрозорості марсіанської атмосфери: 10 червня він сягнув 10,8 тау (одиниця виміру, що використовується астрономами — чим нижче показник, тим вище прозорість), через що потік сонячного випромінювання на батареї Opportunity сильно знизився. Команді місії довелося призупинити всі наукові операції та перевести марсохід в режим енергоощадження.

Opportunity припинив виходити на зв’язок 10 червня і поки спроби зв’язатися з ним не дали результату. Передбачається, що ровер або пішов в сплячий режим, або стався збій в роботі годинника або передавача.

Зараз атмосфера поступово прояснюється і тау в околицях Opportunity оцінюється в 1,3, що вже досить для початку зарядки акумуляторів. Спроби встановити зв’язок з ровером проводяться кілька разів на день за допомогою мережі далекого космічного зв’язку і триватимуть до моменту успіху, після чого команда зможе отримати всю необхідну інформацію про стан марсохода.

Раніше ми розповідали, що марсохід Curiosity призупинив наукову роботу через проблеми з передачею даних.

Пов`язані новини