Інженерка Національного аерокосмічного агентства США Мері Вілсон Джексон (1921-2005) — перша афроамериканка на цій посаді в NASA
Фото:

NASA

Національне аерокосмічне агентство США (NASA) назве свою штаб-квартиру у Вашингтоні на честь Мері Джексон — першої в історії установи афроамериканки, яка там працювала інженеркою. Її історія лягла в основу книги та фільму «Приховані фігури» про афроамериканок у NASA.

Про це повідомляє пресслужба NASA.

За словами керівника Національного аерокосмічного агентства США Джима Брайденстайна, Мері Джексон «допомогла зруйнувати перешкоди та відкрити можливості для афроамериканців та жінок у галузі інженерії й технологій».

Джексон почала свою кар’єру в 1951 році в Національному дорадчому комітеті США з питань аеронаввтики, який у 1958 році перетворили в NASA — таким чином, ставши першою афроамериканкою, яка там працювала.

Її професійна діяльність пов'язана з дослідженням поверхневого шару повітря довкола літальних апаратів. Водночас Джексон аж до завершення роботи в NASA в 1985 році заохочувала прийом до агентства жінок та афроамериканців.

Увагу до афроамериканок у NASA, завдяки праці яких у 1960-х роках вдалося запустити успішні космічні місії, зокрема й «Аполлон», привернула робота Марґо Лі Шетерлі «Приховані фігури», що вийшла друком у 2016-му. В її основу лягла історія Мері Джексон, а також її колежанок Кетрін Джонсон, Дороті Воґан і Крістін Дарден.

У 2019 році частину вулиці, на якій розташована штаб-квартира NASA, перейменували в Hidden Figures Way («Шосе прихованих фігур»). Того ж року за розпорядженням Дональда Трампа Джонсон, Воґан, Дарден і Джексон було вручено державні відзнаки за їхній вклад у розвиток американської космічної галузі.

Поділитись: