NASA опублікувало перший знімок, зроблений телескопом Hubble 27 листопада після відновлення його роботи
Фото:

NASA

Космічне агенство NASA опублікувало перший знімок, зроблений телескопом Hubble 27 листопада після відновлення його роботи. 5 жовтня його роботу призупинили через проблеми з одним з гіроскопів.

На новому знімку видно багато галактик, що формуються, розташованих у сузір’ї Пегаса на відстані близько 11 мільярдів світлових років від Землі.

Нагадаємо, 8 жовтня іженери Наукового інституту в Балтіморі космічний телескоп Hubble перевели в безпечний режим через поломку гіроскопа в системі орієнтації.

5 жовтня у телескопа відмовив один з шести гіроскопів, які відповідають за точне орієнтування апарату. Це був останній запасний гіроскоп, тому що раніше вийшли з ладу ще 2, а телескопу необхідні 3 діючі гіроскопи для коректної роботи.

Хоча телескоп може працювати в режимі одного гіроскопа, астрономи вирішили намагатись дистанційно полагодити апарат. Науковці три тижні цілодобово розробляли винахідливі рішення проблеми, і після великої кількості спроб і невдач астрономам вдалося розблокувати знерухомлений гіроскоп розкручуванням апарату на орбіті і методичним перемиканням режимів роботи.

«Це була неймовірна сага про героїчні зусилля команди Хаббла. Завдяки цій роботі телескоп відновив свої повні наукові здатності, які нестимуть користь астрономічній спільноті та суспільству ще багато років», — заявила старша керівниця проекту, науковиця Дженіфер Вайзман.

Космічний телескоп Hubble запустили в космос у квітні 1990 року. За роки роботи на навколоземній орбіті апарат накопичив і передав на Землю десятки терабайтів наукових даних. Зокрема, спостереження, проведені телескопом, зіграли ключову роль у відкритті прискореного розширення Всесвіту.

Раніше ми розповідали про те, що телескоп Hubble може перетворитися на музей.

А також про те, що телескоп Hubble зафіксував злиття двох галактик

Раніше NASA перенесло виведення на орбіту нового телескопа James Webb, який повинен замінити Hubble на травень 2020 року.

/Лев Коротаєвський

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile