Фото:

NASA

Національне аерокосмічне агентство США (NASA) представило добірку зображень різних космічних об'єктів. Її особливість в тому, що кожен знімок складається з даних від рентгенівського телескопа «Чандра» та інших телескопів NASA, які вловлюють оптичне та ультрафіолетове випромінювання.

Про це повідомляє NASA.

За допомогою телескопа «Чандра» можна побачити, як у Галактиці Сигара, або Messier 82, умовні крила газу, довжиною у 20 тисяч світлового року (блакитні та рожеві кольори). А завдяки телескопу Hubble (червоний та оранжевий) видно саму галактику.

Фото:

NASA

Велетенське скупчення галактик Abell 2744, відоме як скупчення Пандори, є найбільшими об’єктами у Всесвіті, які утримує гравітація. Вони містять у собі здебільшого надзвичайно розігрітий газ, що випромінює в рентгенівському діапазоні (синій колір по центру). Завдяки зображенням з Hublle можна ще розгледіти червоний та зелений кольори.

Фото:

NASA

Наднову SN 1987A побачили у 1987 році. Її можна було побачити неозброєним оком, це вважається одним із найяскравіших спалахів наднової з часів винаходу телескопу. Синій колір показує місце ударної хвилі наднової — момент, коли зоря збільшила світність.

Фото:

NASA

Зоряна система Ета Кіля, яка складається з двох зір, які дуже близько обертаються одна біля одної. Вчені вважають, що одна з цих зір може стати надновою.

Після одного зі спалахів навколо зірок утворилось кільце газу, діаметром у 2,3 світлових років.

На цьому зображенні є три типи світла: оптичне (виглядає білим по центру), ультрафіолет (блакитний) та рентгенівські промені (фіолетове).

Фото:

NASA

Галактика Колесо Воза нагадує також око. Такий вигляд утворився, коли через галактику пройшла менша галактика. Зіткнення утворило ударні хвилі, які посприяли створенню зірок навколо.

Рентгенівські промені (фіолетовий) показують гарячий газ, який розтягається на 150 тисяч світлових років навколо галактики. Дані з телескопа Hubble (червоний, зелений, синій) показують, де через зіткнення утворилися зорі.

Фото:

NASA

Зоря, схожа на Сонце, розширюється, коли у неї закінчується енергія, а всередині з'являється зоря білий карлик. Це сталося в туманності Равлик і вчені очікують, що те ж саме переживе наше Сонце за 5 млрд років. Завдяки рентгенівським променям усередині можна помітити білу карликову зорю.

Фото:

NASA

Поділитись: