Політика

Населення Вірменії підтримує людей, які захопили поліцейський відділок — журналіст

Політика/Населення Вірменії підтримує людей, які захопили поліцейський відділок — журналіст
Зберегти
Вигляд
lead

Озброєні люди, які захопили патрульно-постовий полк у Єревані 17 липня, мають підтримку населення, але не політиків. Вірменська опозиція у своїй більшості засудила такі дії нападників. Про це в інтерв’ю Громадському повідомив головний редактор видання TIMES.AM Грант Мелік-Шахназарн.

Влада Вірменії все ще намагається мирно домовитися з нападниками. За словами журналіста, наразі офіційний Єреван застосовує усі спроби мирного врегулювання конфлікту. Зокрема підключає до переговорів нові групи спецслужб. Служба національної безпеки Вірменії оголосила статті, за яким судитимуть нападників:

«Статті 218 та 219 не підпадають під юридичне визначення «тероризм». Зараз розглядається версія м’якої здачі та мирного врегулювання конфлікту» – розповів в ефірі Громадського Грант Мелік-Шахназарн.

Тим часом населення Вірменії щовечора виходить на акцію підтримки нападників біля місця події. Утім, за словами Гранта Мелік-Шахназарна, протест іде на спад у той час, як у соцмережах можна побачити широку підтримку подібних методів політичної боротьби.

Служба національної безпеки Вірменії працює на території всієї республіки і виявила ще одну групу людей, пов’язану з озброєними прихильниками радикального опозиційного руху «Установчий парламент», учасників групи арештували.

Нагадаємо, 17 липня озброєні прихильники радикального опозиційного руху «Установчий парламент» захопили будівлю поліції в єреванському районі Еребуні, вбивши при цьому одного поліцейського і поранивши шістьох людей. За даними поліції, нападники взяли в заручники дев’ятьох людей, п’ятьох із них звільнили в результаті переговорів.

Нападники вимагають звільнення Жирайра Сефіляна, лідера «Установчого парламенту», якого арештували у червні за звинуваченням в незаконному придбанні та зберіганні зброї. Вони також вимагають відставки президента Сержа Саргсяна.

 Жирайр Сефілян, 48 років. Лідер руху «Установчий парламент». Національний герой «Нагірно-Карабахської війни», політв'язень. Улюблена пісня – григоріанські церковні наспіви (вірменська версія).

Жирайр Сефілян вважається у Вірменії радикальним опозиціонером. Серед поліцейських, влади та частини суспільства вважається провокатором. Його рух «Установчий парламент» жодного разу не йшов на вибори і вважає, що вибори у Вірменії – це фікція. Єдиним способом зміни на думку Сефіляна і його оточення є революція, в якій громадяни можуть використовувати зброю, якщо влада використала її проти громадян  першою. (У березні 2008 поліція розстріляла 10 учасників протесту. Вони виступали проти результатів президентських виборів, на яких на перший термін обрали Сержа Саргсяна – теперішнього президента). 

Сефілян є національним героєм «Нагірно-Карабахської республіки» і героєм війни. Двічі сидів в тюрмі. Перший раз в 2006. Його засудили на півтора року за заклики до повалення режиму і незаконне носіння зброї. Сефілян каже, що закликів ніяких не робив, а із зброї мав лише подарований міністром оборони іменний пістолет. Він відсидів від дзвінка до дзвінка. А коли вийшов, то виграв справу проти Вірменії у Європейському суді з прав людини за незаконне затримання. Вдруге Сефіляна заарештували в квітні 2015 за місяць до відзначень 100-річчя геноциду вірмен, на цей захід приїхало багато іноземних політиків, серед яких Владімір Путін. Коли Сефіляна заарештовували, у нього в домі під час обшуку знайшли соду, шампури для шашликів та дерев'яні палиці – це все зарахували до зброї, за допомогою якої Сефілян наче збирався влаштувати переворот. Після закінчення державних заходів опозиціонера і соратників відпустили з тюрми. 

Рух «Установчий парламент», який він очолює готується до революції. Про це його учасники заявляють відкрито. Дають собі на все час до кінця цього року.

Громадське публікувало інтервр'ю з Жирайром Сефіляном у 2015 році під час протестів, які назвали «Електричним майданом».

 

Пов`язані новини