Джефрі Хоґе, нащадок австрійської гілки династії Ротшильдів, подав до суду на столицю Австрії Відень. Він стверджує, що місто привласнило собі близько 100 мільйонів доларів євро, які предок Хоґе заповів для психологічної допомоги нужденним.

Про це повідомляє Financial Times.

69-річний Хоґе звинувачує владу міста в «слідуванні» законам нацистського режиму Німеччини, який у 1930-х роках конфіскував власність Ротшильдів. Серед неї був і благодійний фонд, спрямований на допомогу психічно хворим.

Фонд фінансувався з коштів предка Хоґе — Натаніеля Фрайхера фон Ротшильда, який по своїй смерті в 1905 році заповів із цією метою 100 мільйонів євро. Після окупації Австрії Німеччиною в 1938 році Ротшильди (через своє єврейське походження) були змушені емігрувати до США, а їхнє майно конфіскував нацистський режим.

Після завершення Другої світової війни, в 1956 році, влада Австрії відновила роботу благодійного фонду — але, як стверджує Джефрі Хоґе, без відома Ротшильдів. Тому нині він звинувачує Відень у привласненні коштів своїх предків і вимагає їх повернути.

Окрім того, 69-річний чоловік хоче через суд скасувати рішення про продаж Відню одного із санаторіїв по догляду за психічно хворими людьми на початку 2000-х років — його начебто продали за «вкрай заниженою» ціною. А ще — скасувати постанову від 2017 року, згідно з якою розпуск благодійного фонду автоматично призводить до передачі його статків владі Відня.

Юристи, які представлять австрійську столицю, повідомили журналістам, що всі рішення щодо благодійного фонду Ротшильдів, ухвалені кількадесят років тому, жодним чином не суперечили його цілям.

У 1998 році Австрія ухвалила закон про повернення (реституцію) творів мистецтва, вкрадених під час нацистської окупації Німеччини. Відтоді було повернуто тисячі робіт, деякі з яких оцінюються в мільйони євро.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile