Війна

Наступ на Мосул пришвидшується — прем'єр-міністр Іраку

Війна/Наступ на Мосул пришвидшується — прем'єр-міністр Іраку
Зберегти
Вигляд

Операція по звільненню Мосула від сил «Ісламської держави» розвивається швидше ніж планувалося.

Про це заявив прем’єр-міністр Іраку Хайдер аль-Абаді в режимі відео-конференції на міжнародній зустрічі щодо майбутнього Мосулу у Парижі, повідомляє BBC.

Хайдер аль-Абаді зазначив, що наступ продемонстрував примирення та єднання між іракськими та курдськими силами. Він зробив цей коментар після того як курдські бійці розпочали повномасштабну операцію на сході та півночі від Мосула.

«Сили пробиваються вперед до міста значно швидше, ніж ми гадали, і ще швидше, ніж ми планували», — повідомив аль-Абаді.

Він похвалив співпрацю між армією та курдськими силами, зазначивши, що вони гармонійно б’ються разом, аби звільнити іракську територію від «Ісламської держави».

Є повідомлення, що деякі лідери «Ісламської держави» втекли, але в Мосулі ще досі знаходиться до 5 тис. їхніх бійців.

Президент Франції Франсуа Олланд, який зібрав зустріч, зауважив, що бійці «Ісламської держави» тікали то сирійської Ракки, де зосереджені їх сили. Він вважає, що необхідно це припинити.

Місцезнаходження лідера «Ісламської держави» Абу Бакра аль-Багдаді наразі невідоме. За деякими з повідомлень, він досі в Мосулі, за іншими — утік на північ.

Курдські сили почали наступати по трьом фронтам на сході та півночі від Мосула 20 жовтня.

«Мета полягає у зачистці найближчих до міста сіл та забезпечення контролю над стратегічними районами для подальшого обмеження руху сил «Ісламської держави»», — йдеться у повідомленні.

Іракські сили спеціального призначення також почали просування на місто Бартелла. Вони будуть підтримані авіацією коаліції, очолюваної США.

Бойовики «Ісламської держави» відповіли на наступ щонайменше чотирма смертниками на автомобілях, проте інформації про втрати з боку іракських сил поки не має.

Повідомлялося, що наступ може забрати до кількох тижнів чи навіть місяць. Очікується, що бойовики чинитимуть жорсткий опір у районах міста.

Також є побоювання, що «Ісламська держава» використовуватиме цивільних у якості живого щита та вдасться до застосування хімічної зброї.

В ході паризької зустрічі Абаді пообіцяв підтримку цивільним, яких зачепить беребіг військових дій. ООН застережує, що за два тижні операції з міста слід очікувати до 200 тис. біженців.

Табори для біженців було побудовано на півдні, сході та півночі від Мосулу. Голова делегації Червоного Хреста в Іраці Катаріна Рітц заявила, що стурбована можливістю зачеплення бойовими діями біженців.

«Ми закликаємо усі сторони поважати і захищати їх, допомагати їм дістатися до безпечних рйонів», — повідомила вона.

Мосул знаходиться в руках «Ісламської держави» з 2014 року. Місто є останньою фортецею угруповання в Іраці.

Нагадаємо, наступ на Мосул розпочався 17 жовтня. Більше 1,5 млн цивільних осіб досі знаходиться в місті. Повідомляється, що в них скінчаються ресурси для задоволення базових потреб.

В перший день операції іракські та курдські військові сили звільнили близько 20 сіл на околиці міста.

Повідомляється, що в лавах «Ісламської держави» панує хаос.

Пов`язані новини