У північноатлантичному альянсі визнають, що війни у комп’ютерних мережах вже проходять нарівні з боями на землі, воді та у повітрі.

НАТО прогнозує зростання ролі комп'ютерних війн і у зв'язку з цим планує витратити більше €3 млрд на оновлення своїх супутникових та інших електронних технологій. Програма посилення захисту від новітніх загроз буде виконана протягом наступних трьох років, повідомили Reuters високопосадовці альянсу на умовах анонімності.

У пошуках нових способів стримування хакерів, а також військових загроз на кшталт іранських ядерних ракет, НАТО визнає, що війни у комп’ютерних мережах відбуваються нарівні з боями на землі, воді та у повітрі.

Альянс планує витратити близько €1,7 млрд на супутниковий зв’язок для підтримки військ та суден, розгорнутих у країнах-членах альянсу. Також буде посилено роль безпілотних літальних апаратів.

Наразі невідомо, планує НАТО запуск нових супутників, чи мова йде про посилення обладнання вже запущених.

Близько €800 млн альянс збирається вкласти у розвиток комп’ютерних систем для допомоги противоповітряної оборони.

€71 млн підуть на захист 32 головних штабів НАТО від кібер-атак через п'ятикратне збільшення підозрілої активності у своїх мережах протягом останніх трьох років.

Наразі посадовці альянсу підозрюють у спробах зламу своїх електронних систем Росію.

Близько €180 млн буде витрачено на посилення шифрування мобільного зв’язку для військовослужбовців, що безпосередньо перебувають на полі бою.

Альянс залучатиме до співпраці такі великі військово-промислові компанії, як Airbus Group, Raytheon і Lockheed Martin Corp.

«Не може бути продукції, яка надходить не від націй-членів НАТО», — зазначили співрозмовники Reuters.

Правила НАТО забороняють залучення російських чи китайських постачальників, за виключенням випадків особливих потреб, які не можуть задовольнити компанії країн НАТО.

Раніше повідомлялося, що наступний саміт НАТО пройде в Брюсселі 25 травня.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: