НАТО контролюватиме переміщення мігрантів в Егейському морі – Столтенберг

default/НАТО контролюватиме переміщення мігрантів в Егейському морі – Столтенберг
Зберегти
Вигляд

Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг заявив, що Альянс погодився здійснювати спостереження в Егейському морі за незаконною міграцією, повідомляє УНІАН.

«Ми щойно дійшли згоди, що НАТО забезпечить підтримку в наданні допомоги в зв'язку з кризою, пов'язаним з біженцями та мігрантамі», – підкреслив Столтенберг.

Він нагадав, що угода укладена після спільного звернення Німеччини, Греції та Туреччини.

«Мета полягає в участі в міжнародних зусиллях, щоб зупиняти незаконну торгівлю людьми і незаконну міграцію в Егейському море», – сказав Столтенберг.

За його словами, в тому регіоні вже розміщена друга морська група НАТО, якою управляє німецьке командування. Ця група буде збирати первинну інформацію і спостерігати за ситуацією в Егейському морі, додав генсекретар Альянсу.

При цьому він заявив, що в угоді зазначено, що грецькі і турецькі збройні сили не будуть проводити операції в територіальних водах і повітряному просторі один одного.

«Мова не йде про зупинку або повернення назад човнів мігрантів. НАТО буде надавати критичну інформацію та розвідувальні дані, щоб допомогти в протистоянні торгівлі людьми і злочинним мереж», – заявив Столтенберг.

За його словами, кораблі НАТО співпрацюватимуть з національними прикордонними морськими службами і європейської прикордонної служби Frontex.

Раніше ООН закликала Туреччину відкрити кордони для сирійських біженців, проте президент Туреччини категорично заперечив проти такої пропозиції.

/фото tvc.ru/