НАТО буде намагатися підтримувати конструктивний та змістовний діалог із Росією. Про це заявив генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Йенс Столтенберг перед відкриттям саміту НАТО у Варшаві.

«НАТО не шукає конфронтації. Ми не хочемо нової холодної війни. Холодна війна — це історія. І це має залишатися історією», — сказав генсек, передає кореспондент Громадського.

Він додав, що підтримувати діалогу з Росією — це обов’язкове завдання НАТО, оскільки «Росія є найбільшим сусідом альянсу та невід’ємною частиною європейської безпеки».

«Ось чому ми заснували комісію НАТО-Росія, що є форумом, відкритим для діалогу за будь-якої «погоди». Особливо важливо, що ми використовуємо цей інструмент нині», — сказав Столтенберг.

За його словами, для того, аби почуватися в безпеці, країнам НАТО не достатньо забезпечити власну оборону, альянс має також допомагати своїм партнерам ставати сильнішими.

13 липня у штаб-квартирі Північноатлантичного альянсу заплановане проведення засідання Ради НАТО-Росія на рівні послів. Як повідомив генсек, його учасники зосередяться на обговоренні кризи довкола України та потребі повного впровадження Мінських угод.

Крім того, вони обговорюватимуть військову активність, особливо питання досягнення прозорості та зниження ризиків, а також на безпекову ситуацію в Афганістані.

Раніше Столтенберг сказав, що вихід Великої Британії з ЄС не вплине на членство країни в НАТО. Британія і надалі лишатиметься членом альянсу.

Як відомо, у Варшаві в рамках саміту НАТО 8-9 липня відбудеться зустріч лідерів країн G5 (Великобританія, Німеччина, Італія, США, Франція) та України.

Напередодні журналістка Громадського Жанна Безп'ятчук розповіла, що саміт НАТО дасть Україні шанс вибудувувати стратегічний план співпраці з Альянсом.

Заступник міністра оборони Ігор Долгов сказав в ефірі Громадського, що Україна представить стратегічний оборонний бюлетень експертам Північноатлантичного альянсу.

Поділитись: