НАТО: Росія проводила моделювання ядерних ударів проти країн-членів альянсу

default/НАТО: Росія проводила моделювання ядерних ударів проти країн-членів альянсу
Зберегти
Вигляд

Відповідно до щорічного звіту генерального секретаря НАТО Йенса Столтенберга, Росія за останні кілька років провела ряд навчань, на яких відпрацьовувалися ядерні удари на країни-члени альянсу.

За даними НАТО, за останні три роки Росія провела не менше 18 широкомасштабних навчань, в деяких з них брали участь понад 100 тисяч військовослужбовців.

У звіті, зокрема, йдеться про навчання, проведених Росією у березні 2013 року, коли російський бойовий літак пролетів в 30 кілометрах від шведського острова Готланд, який розташований в 160 кілометрах від Стокгольма.

Згідно звіту, літак, що відхилився від звичайного маршруту російських ВПС в регіоні, проводив одну з кількох «симуляцій ядерних нападів».

Припускається, що навчання могли використовуватися Росією для того, щоб приховати масове пересування військових сил в лютому 2014 року під час операції з анексії Криму, йдеться у доповіді.

«Темпи військових маневрів і навчань російських військ досягли масштабів, не бачених з часів Холодної війни», - резюмується в звіті.