Життя

НАТО та ЄС підписали декларацію протидії «гібридним загрозам»

Життя/НАТО та ЄС підписали декларацію протидії «гібридним загрозам»
Зберегти
Вигляд

НАТО та Євросоюз підписали декларацію про співпрацю, в якій зобов’язались разом протистояти «гібридним загрозам» зі сходу та півдня, пише ВВС.

«Сьогодні євроатлантичне співтовариство зіштовхнулось з безпрецедентними викликами, які йдуть зі сходу та півдня», –  йдеться у заяві.

Документ підписали генсек НАТО Єнс Столтенберг та представники ЄС: голова Європейської Ради Дональд Туск та глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер.

Для спільної протидії загрозам ЄС та НАТО обіцяють «посилити здатність відповідати на гібридні загрози». Вони планують обмінюватись інформацією, координувати дії у сфері кібербезпеки та в операціях у Середземному морі у процесі боротьби з нелегальною імміграцією.

Крім того, НАТО та ЄС зобов’язались скоординовано підтримувати військову промисловість і проводити спільні навчання, у тому числі з протидії «гібридним загрозам».

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підкреслив, що ЄС та НАТО займають єдину позицію стосовно Росії: ЄС запровадив санкції, а НАТО дає військову відповідь на те, що альянс розглядає як потенційну військову загрозу.

На саміті НАТО у Варшаві 8-9 липня оголосять про розміщення невеликих контингентів союзників у прикордонних з Росією Естонії, Латвії, Литві та Польщі.

Як повідомлялося, саміт НАТО дасть Україні шанс вибудувувати стратегічний план співпраці з Альянсом.

Президент України Петро Порошенко візьме участь у саміті НАТО у Польщі.

Пов`язані новини