НАТО вимагає від Росії вивести свої війська з України

default/НАТО вимагає від Росії вивести свої війська з України
Зберегти
Вигляд

НАТО вимагає від Росії відсунути війська від кордону з Україною. Таке твердження міститься в декларації глав держав і урядів, опублікованій в п'ятницю за підсумками саміту у валлійському Ньюпорті, передає УНН з посиланням на ІТАР-ТАСС.

"Ми засуджуємо в найжорсткіших тонах російську ескалацію і незаконне військове втручання на Україну і вимагаємо, щоб Росія зупинилася і вивела свої війська з України і на кордоні з Україною. Це порушення українського суверенітету представляє собою серйозний виклик атлантичній безпеці", - наголошується у документі

У документі також наголошується, що НАТО "не визнає і не визнає" нинішній статус Криму у складі Росії.

"Ми вимагаємо, щоб Росія діяла в рамках міжнародного права і своїх міжнародних зобов'язань, щоб вона утрималася від силових дій відносно України, щоб вона вивела свої війська, зупинила потік зброї, що йде до сепаратистів через кордон... щоб вона припинила посилювати напруженість на українському кордоні. Росія повинна використовувати свій вплив на сепаратистів для деескалації ситуації і зробити конкретні кроки в бік політичного та дипломатичного рішення, яке поважає суверенітет України та її територіальну цілісність в рамках міжнародно визнаних кордонів", - наголошується у підсумковій декларації саміту.