Економіка

Нацбанк дозволив українським компаніям достроково погашати борги за кордоном

10 липня, 2017 19:39
Економіка/Нацбанк дозволив українським компаніям достроково погашати борги за кордоном
Зберегти
Вигляд
Національний банк України пом’якшив тимчасові обмеження, запроваджені у 2014-2015 роках, що стосуються кредитування українських компаній, зареєстрованих за кордоном.

Національний банк України пом’якшив тимчасові обмеження, запроваджені у 2014-2015 роках, що стосуються кредитування українських компаній, зареєстрованих за кордоном.

В НБУ пояснюють таке рішення стабілізацією на валютному ринку. 

Антикризова постанова № 410 від 13 грудня 2016 року «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України» встановлювала заборону дострокового погашення кредитів і позик в іноземній валюті, отриманих резидентами від нерезидентів  (українськими компаніями, зареєстрованими в Україні від зареєстрованих за кордоном).

У цьому ж документі був прописаний ряд винятків із такої заборони.

Наразі НБУ розширив винятки на дострокове погашення кредитів, залучених у нерезидентів.

Таким чином, банки зможуть раніше строку погашати такі кредити, а бізнес — достроково погашати кредити у випадку, коли акціонером такого позичальника або нерезидента-кредитора є міжнародна фінансова організація.

Резиденти-позичальники зокрема зможуть здійснювати дострокове погашення кредитів за умови, що нерезидентом-кредитором є банк. 

Відповідні зміни передбачено постановою правління НБУ №61 від 10 липня 2017 року «Про внесення змін до постанови правління Національного банку України від 13 грудня 2016 року № 410», яка набуває чинності 11 липня.

Раніше повідомлялося, що Нацбанк спростив умови закордонного інвестування для бізнесу.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини