УКРАЇНА

Нацбанк ввів в обіг пам'ятну монету на честь актора Івана Миколайчука

УКРАЇНА/Нацбанк ввів в обіг пам'ятну монету на честь актора Івана Миколайчука
Зберегти
Вигляд

Національний банк з 15 червня вводить в обіг монету, присвячену українському актору, режисеру, сценаристу Івану Миколайчуку.

Як повідомляється на сайті НБУ, на аверсі монети вгорі розміщений напис «Україна» та малий державний герб. Також зображена композиція: унизу — далекі гори, на передньому плані на дзеркальному тлі — символічна брама, під якою постать Івана Миколайчука з ягням на руках, ліворуч номінал 2 грн, праворуч — рік карбування монети та логотип банкнотно-монетного двору Нацбанку.

На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено портрет актора в оточенні його кіногероїв та написи «Іван Миколайчук», «1941 — 1987».

15 червня минає 75 років від дня народження українського кіноактора, кінорежисера, сценариста Івана Миколайчука. Він народився у селі Чортория Чернівецької області у селянській родині і був одним із 13 дітей.

З 12 років грав у сільському самодіяльному театрі. В кіно дебютував ще студентом — у курсовій режисерській роботі Леоніда Осики «Двоє».

Загальне визнання Миколайчукові принесли ролі молодого Тараса Шевченка у фільмі «Сон» та Івана Палійчука у «Тінях забутих предків».

Пов`язані новини