Нацбанк України відніс «Платинум банк» до категорії неплатоспроможних. 97% усіх вкладників отримають свої вклади в повному обсязі.

Нацбанк України відніс «Платинум банк» до категорії неплатоспроможних.

Відповідне рішення було ухвалене 10 січня 2017 року, йдеться у повідомленні прес-служби НБУ.

Зауважується, що станом на 01 січня 2017 року банк не досяг позитивного значення капіталу після проведення докапіталізації влітку 2016 року.

Національний банк наголошує, що 97% (197 тисяч осіб) усіх вкладників «Платинум банку» отримають свої вклади в повному обсязі, оскільки їх розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму 200 тис. грн. Клієнти з більшими обсягами вкладів отримають їх у межах суми, гарантованої Фондом. Фонд забезпечить виплати гарантованої суми вкладів в обсязі близько 4,8 млрд. грн.

Також повідомляється, що станом на 10 січня 2017 року фізичними особами – власниками істотної участі у «Платинум банку» є Борис Кауфман та Григорій Гуртовий незалежно від формального володіння з огляду на здійснення значного впливу на управління та діяльність банку.

«Структура власності банку визнана Національним банком непрозорою у червні 2016 року. У серпні 2016 року Борис Кауфман подав до Національного банку пакет документів для погодження набуття істотної участі у банку в розмірі більше 75% через підконтрольні йому компанії. На сьогодні Національний банк не погоджував Борису Кауфману придбання акцій банку з огляду на неподання окремих документів, зокрема, через відсутність дозволу Антимонопольного комітету України на концентрацію. За інформацією Національного банку, Антимонопольний комітет у грудні 2016 року повернув без розгляду пакет документів щодо набуття Борисом Кауфманом контролю у ПАТ «Платинум Банк», – йдеться у повідомлення НБУ.

Поділитись: