У I кварталі 2016 року реальний ВВП вперше за останні два роки відновив зростання в річному обчисленні на 0,1% в порівнянні з аналогічним кварталом минулого року, повідомляє прес-служба Нацбанку України.

У порівнянні з IV кварталом 2015 року реальний ВВП знизився на 0,7% (за вирахуванням сезонного фактора).

Такі темпи зростання ВВП в річному обчисленні виявилися трохи нижчі в порівнянні з оцінкою Національного банку (0,8%), оприлюдненою в Інфляційному звіті у квітні 2016 року.

Зростання ВВП в I кварталі 2016 року стримували переважно тимчасові чинники. На тлі транзитних обмежень РФ, що діяли в січні-лютому, у цей період спостерігалося погіршення ділових очікувань.

Основними драйверами зростання ВВП в річному обчисленні в розрізі категорій використання залишалися інвестиції і чистий експорт.

Зниження експорту сповільнилося, хоча і незначно, однак істотно сповільнилося падіння імпорту.

За оцінками Нацбанку, позитивна зміна зовнішніх умов з кінця I кварталу, зокрема розблокування транзиту і зростання цін на світових сировинних ринках, повернула економіку на траєкторію відновлення, що сформувалася в другому півріччі 2015 року.

«Це підтверджується як істотним поліпшенням ділових очікувань, так і фактичними даними щодо випуску в базових галузях економіки у квітні-травні 2016 року. Відповідно, прогноз НБУ щодо зростання реального ВВП на 1,1% у 2016 році залишається актуальним», – зазначили в НБУ.

Нагадаємо, раніше Світовий банк прогнозував зростання економіки України.

Поділитись: