За інформацією НБУ, рішення зумовлене необхідністю нівелювати інфляційні ризики для досягнення цілей щодо інфляції у 2017-2018 роках.

Національний банк України прийняв рішення залишити облікову ставку на колишньому рівні 14% річних.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

«Правління Національного банку прийняло рішення залишити облікову ставку незмінною. Це пов’язано з необхідністю нівелювати інфляційні ризики для досягнення цілей з інфляції у 2017-2018 роках», — йдеться в повідомленні.

За оцінками НБУ, це матиме помірний вплив на майбутню споживчу інфляцію.

«З огляду на те, що підвищення доходів частини українців буде стимулювати їх споживання, це може додати до показника інфляції наступного року близько 1 п.п. Відповідно, щоб стримати інфляційні наслідки такого кроку, Нацбанк прийняв рішення проводити більш стриману монетарну політику», — повідомляє регулятор.

Також НБУ взяв до уваги наступні ризики:

-зросла невизначеність внаслідок посилення політичної напруги.

-зросла ймовірність затримки надходження офіційного фінансування через повільне впровадження заходів, передбачених спільною програмою України з МВФ.

«У разі зниження ризиків для цінової стабільності НБУ у наступному році продовжить пом’якшення монетарної політики, оскільки це сприятиме зниженню вартості кредитних ресурсів та надасть підтримку економічному зростанню», — йдеться у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна ризикує втратити фінансову підтримку ЄС та МВФ через популістів. 

Поділитись: