Національний банк України знизив облікову ставку до 27% із 30%.

Про відповідне рішення повідомила голова НБУ Валерія Гонтарева.

«Сьогодні правління ухвалило рішення про зниження облікової ставки з 30% до 27%», – зазначила вона.

Як наголосила Гонтарева, це стало можливим завдяки досягнутим домовленостям уряду України щодо реструктуризації державного боргу, а також позитивним трендам зі зниження інфляції впродовж останніх трьох місяців.

Як відзначають в НБУ, жорстка грошово-кредитна політика, яку проводив регулятор протягом шести місяців істотно сприяла «зниженню інфляційних і девальваційних очікувань, стабілізації валютного ринку і, як наслідок, формуванню стійкого тренда на уповільнення інфляції». Це все сприяє поверненню депозитів у банківську систему.

«Незважаючи на зниження облікової ставки з високого поточного рівня, грошово-кредитна політика буде залишатися відносно жорсткою для підтримки дезінфляційної тенденції та запобігання впливу на економіку України зовнішніх потрясінь, поки спостерігаються на світових товарних і фінансових ринках», – наголосили у регуляторі.

Як повідомлялося, Україна домовилася з міжнародними кредиторами про списання 20% державного боргу. Угода передбачає зменшення суверенної і гарантованого державного боргу на 20% і дозволяє зменшення суверенної і гарантованого державою боргу на 20% і дозволяє негайно знизити борговий тягар на 3,6 млрд дол.

Поділитись: