Життя

Нацгвардії продали неякісну військову форму на 42 мільйони – СБУ

Життя/Нацгвардії продали неякісну військову форму на 42 мільйони – СБУ
Зберегти
Вигляд

Служба безпеки України викрила факти постачання підрозділам Національної гвардії непридатної для використання військової форми на суму 42,2 мільйони гривень.

Про це йдеться у повідомленні прес-центру СБУ.

Дві комерційні фірми поставили до центральної бази забезпечення Нацгвардії костюми – «польові літні» та «утеплені польові».

Відомство ініціювало експертизу, яка встановила, що за технологією виготовлення, конструкцією, повітропроникністю, товщиною пакету утеплювача, сумарним тепловим опором, маркуванням та зовнішнім виглядом форма не відповідає вимогам державних стандартів.

У відомстві зазначили, що використання цієї літньої форми може спричинити перегрів організму бійця, призвести до захворювань, пов’язаних з порушеннями гігієни. Зимова форма, відповідно, не забезпечуватиме необхідний рівень теплового захисту.

Крім того, відсутність маркування або його невідповідність фізичним розмірам створюватиме плутанину при видачі форми особовому складу.

«З метою повернення та заміни партії форми і вжиття фінансових санкцій відповідно до умов договору штраф (20% від суми поставки) СБУ поінформувало командування Національної гвардії», – додали в СБУ.

Пов`язані новини