УКРАЇНА

«Національно-культурна автономія» в Криму де-факто є назвою організації – Меджліс

УКРАЇНА/«Національно-культурна автономія» в Криму де-факто є назвою організації – Меджліс
Зберегти
Вигляд

Анонсована самоназваною владою анексованого Криму «Національно-культурна автономія» є лише громадською організацією, яка має відповідну назву. Це зроблено з метою ввести в оману кримських татар та міжнародну спільноту.

Про це в коментарі Громадському сказали представники Меджлісу кримськотатарського народу.

«Насправді, це громадська організація, вона просто називається «Національно-культурна автономія», щоб просто ввести в оману народ. Я думаю, що кримськотатарський народ мудрий і на це він не відреагує, і ця схема буде провальною», – сказав член Меджлісу кримськотатарського народу Ескандер Барієв.

За його словами, це чергова маніпуляція не тільки серед кримських татар, а й на зовнішньому рівні, на дипломатичному.

«Я думаю, що так званий «лідер» так званої «національно-культурної автономії» Ейваз Умеров в майбутньому буде позиціонуватися окупантами на міжнародному рівні як лідер кримськотатарської національно-культурної автономії. І таким чином, будуть показувати його як лідера кримськотатарського народу», – сказав Барієв.

«Це робиться з метою демонстрації всьому світу інтеграції кримських татар в російську державу і суспільство. Очевидно, що для цього будуть використовуватися і відбиратися лояльні владі і залежні від влади наші співвітчизники», – сказав перший заступник голови Меджлісу Наріман Джелял.

За словами члена Меджлісу кримськотатарського народу Гаяни Юксель, не може бути й мови про те, що дана «автономія» є представницьким органом народу, тому що ніхто членів цієї організації не пройшов процедуру виборів.

«Швидше за все, її оголосять «офіційною» і у неї буде пряме бюджетне фінансування. Зрозуміло, що увійдуть до неї тільки лояльні кримські татари. Спроб створити такі «центральні» організацій було кілька, тепер ще одну роблять», – сказала вона.

Нагадаємо, що влада анексованого Криму заявляє про створення так званої «національно-культурної автономії» кримських татар та анонсує створення подібних «автономій» у різних регіонах Росії.

Пов`язані новини