УКРАЇНА

Національний мовник показав карту України без Криму

17 березня, 2018 20:44
УКРАЇНА/Національний мовник показав карту України без Криму
Зберегти
Вигляд
Телеканал «UA: Перший», що входить до Національної суспільної телерадіокомпанії помилково показав карту України без Криму.

Телеканал «UA: Перший», що входить до Національної суспільної телерадіокомпанії, ввечері 16 березня помилково показав карту України без Криму.

Про це повідомила прес-служба самого телеканалу, вибачившись перед глядачами.

«Сьогодні, 16 березня, у вечірньому випуску новин на «UA: Перший» у прямому ефірі трапилась технічна помилка, внаслідок якої глядачі 27 секунд бачили карту України з помилками. Зокрема, на карті не були показані назви областей і міст, а також показана територія без півострова Крим», — йдеться в повідомленні.

У телеканалі пояснили, що картинка с картою України складається з кількох десятків елементів, які накладаються шарами у графічній програмі Adobe After Effects.

«Коли дизайнер новин робив графіку для прогнозу погоди, він працював з єдиним шаблоном, який використовується для візуалізації всіх подій. Помилково, вимикаючи непотрібні для цієї новини елементи, дизайнер вимкнув й кілька потрібних шарів: зображення Криму й назви всіх областей», — зазначили на телеканалі.

Там додали, що оскільки цей слайд готувався вже під час прямого ефіру новин, у випускового режисера не було змоги його перевірити.

23 серпня перед міськрадою у Броварах вивісили карту України без Криму та окупованого Донбасу.

Міський голова зауважив, що йому невідомо яким чином банер з цією картою потрапив на сцену і вважає це «спланованою провокацією».

Також він підтвердив звільнення з посади глави відділу культури Броварської міськради Інни Савченко. Також її виключили з партії УКРОП.

У Генпрокуратурі повідомили, що інцидент з картою без Криму в Броварах розслідують як сепаратизм. 

Більше про:
# Суспільне
Пов`язані новини