УКРАЇНА

Нацкомісія з енергетики контролює ринок обсягом 400 мільярдів гривень

УКРАЇНА/Нацкомісія з енергетики контролює ринок обсягом 400 мільярдів гривень
Зберегти
Вигляд

Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), контролює діяльність ринку обсягом у понад 400 мільярдів гривень.

Про це в ефірі Громадського розповів виконавчий директор Concorde Capital Андрій Герус.

За його словами, зараз ціни на тарифи встановлюють компанії-монополісти, адже в Україні фактично немає ринкових умов в енергетичному секторі.

«Комісія – це надзвичайно важливий орган, який контролює сферу діяльності приблизно в 400 мільярдів гривень. Також він встановлює тарифи як для олігархів, так і для найбідніших верств населення», — сказав Герус. Він зазначив, що «важливість НКРЕКП полягає в тому, що вона має бути нейтральною відносно гравців ринку».

В свою чергу, президент аналітичного центру DiXi Group Олена Павленко пояснила, що законопроект про НКРЕКП, який сьогодні провалила Верховна Рада, має встановити законодавчі рамки для діяльності регулятора.

«Статус регулятора, його процедура, його повноваження— це поле можливостей. Можеш працювати чесно, а можеш пробувати маніпулювати», — сказала Павленко.

«Також це важливо для наших європейських партнерів. Це є умовою виконання нашого 3-го енергетичного пакету, щоб запустити ринок газу», — зазначила Павленко.

Нагадаємо, Верховна Рада не прийняла в другому читанні і в цілому проект закону про НКРЕКП. Згідно документу, саме Нацкомісія, у взаємодії з органами місцевого самоврядування, має затверджувати тарифи на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії.

Пов`язані новини