Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення оштрафувала ряд компаній через порушенням закону про виконання квот на обсяг пісень і ведення ефіру українською мовою.

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення оштрафувала ряд компаній через порушенням закону про виконання квот на обсяг пісень і ведення ефіру українською мовою.

Про це повідомляє прес-служба Нацради.

Зокрема, штраф у розмірі 216 тисяч гривень накладено на радіостанцію Kiss FM, та 126 тисяч гривень  на радіо «Шансон».

«В ефірі радіостанції «KISS FM» частка пісень державною мовою протягом доби становила 22%. «Радио Шансон», коли проводився  моніторинг, транслювало  21,1% пісень державною мовою протягом доби», — йдеться у повідомленні.

Також Національна рада застосувала штрафні санкції до компаній ТОВ Незалежної ТРК «Ірта» («ІРТА»), ТОВ «Телерадіокомпанія Маяк» («ля», «до», «соль», «мі», «соль»), «Телерадіокомпанія «Скіфія» у формі ТОВ («Європа Плюс Дніпро»), ТОВ «Радіо «Нова хвиля» («М FM»), ТОВ «Телерадіокомпанія «Сімон» («Радио сто шесть и шесть»).

До ТОВ «Телерадіовидавнича компанія «Мастер» («ВЕСТИ.РАДИО») штраф застосовано за недотримання квоти ведення програм і передач державною мовою.

Нагадаємо, 8 листопада 2016 року набули чинності зміни до Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Телерадіоорганізації при здійсненні радіомовлення мають забезпечувати упродовж першого року трансляцію 25 відсотків загального обсягу пісень українською мовою, поширених протягом доби, а також у проміжках часу між 07.00 та 14.00 і між 15.00 та 22.00.

Протягом другого року після набуття чинності новелами Закону ця частка становить — 30 відсотків, а третього року — 35 відсотків.

Крім того, телерадіоорганізації мають забезпечувати з першого року не менше ніж 50 відсотків добового обсягу ведення передач державною мовою, другого року — не менше ніж 55 відсотків, а протягом третього року — не менше як 60 відсотків.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: