Телеканал оштрафовали на 1,65 млн гривень за трансляцію передач, що можуть завдати моральної шкоди дітям.

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення України у результаті позапланової перевірки «СТБ», вирішила оштрафувати телеканал на 1,65 млн гривень за трансляцію передач, що можуть завдати моральної шкоди дітям.

Про це повідомив член Нацради з телерадіомовлення Сергій Костинський.

«Моніторингами Національної ради зафіксовано, що окремі анонси та епізоди передач «МастерШеф», «Хата на тата», «Битва екстрасенсів», «Один за всіх», що містять сцени жорстокості, насильства, непристойні слова та жести тощо, транслювалися в час, доступний для дітей», – йдеться в повідомленні.

Зауважується, що минулого року за аналогічні порушення СТБ отримав від Національної ради санкцію «попередження».

Крім того, за результатами планової та позапланової перевірки «СТБ» щодо передачі «Битва екстрасенсів», ухвалене рішення «взяти до відома».

У Нацраді таке рішення пояснюють декількома чинниками, зокрема тим, що «на формі з камуфляжним забарвленням відсутні військові знаки розрізнення, за допомогою яких цих учасників можна було би ідентифікувати як співробітників органів чи військовослужбовців держави-агресора або будь-якої іншої країни», «у сюжеті передачі ні безпосередньо, ні опосередковано не заперечується та не ставиться під сумнів територіальна цілісність України, не виправдовується та не подається в позитивному світлі окупація території України, акти агресії з боку інших держав, розв'язування війни, не пропагується винятковість, зверхність або неповноцінність осіб за ознаками їх релігійних переконань, належності до певної нації або раси, статі, майнового стану, соціального походження».

«Також взято до уваги, що керівництво телеканалу «СТБ» визнало та публічно вибачилося за помилку, й звільнило співробітників, відповідальних за створення цього інциденту», – додав Костинський.

Нагадаємо, 15 січня канал «СТБ» транслював третю серію 17-го сезону телешоу «Битва екстрасенсів» російського телеканалу «ТНТ». Серію зняли у Москві й вона з’явилася на російських телеекранах у вересні. У програмі люди в камуфляжі, які назвались російськими військовими, були учасниками бойових дій у Чечні та інших «гарячих точках». Один з них заявив, що «служив в Україні», де з нього «знущалися, змушували копати собі могилу». Де і коли він «служив», персонаж не уточнив.

Після того, як програма викликала скандал, телеканал вибачився.

Також повідомлялося, що Нацрада збирається через трансляцію російських військових в ефірі «СТБ».

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile