УКРАЇНА

Нацрада реформ підтримала спрощення валютних операцій

5 березня, 2018 15:32
УКРАЇНА/Нацрада реформ підтримала спрощення валютних операцій
Зберегти
Вигляд
Головним нововведенням законопроекту «Про валюту» є перехід до принципу «дозволено все, що не заборонено», що скасовує обмеження на будь-які операції в національній та іноземній валюті в Україні.

Національна рада реформ при президентові України підтримала законопроект Національного банку України «Про валюту», що передбачає спрощення валютних операцій.

Інформація про це з’явилась на офіційному сайті Нацбанку.

За словами представників НБУ, чинне законодавства в сфері валютного регулювання неефективне та стало однією з основних перепон для ведення бізнесу та припливу інвестицій в економіку України.

«Існуюча на сьогодні модель валютного регулювання в Україні є занадто складною та заплутаною, що створює перешкоди не лише для підприємців, але й для простих громадян» — наголосили в НБУ.

Валютні операції регулює близько 108 законодавчих актів, які забезпечують проведення валютних операцій та механізм застосування заходів відповідальності за порушення валютного законодавства. Нацбанк пропонує регулювати усі валютні операції лише одним нормативно-правовим актом.

Головним нововведенням законопроекту «Про валюту» є перехід до принципу «дозволено все, що не заборонено», що скасовує обмеження на будь-які операції в національній та іноземній валюті в Україні.

Прийняття нового законодавства в сфері регулювання валюти передбачене Угодою про асоціацією України та ЄС, а також директивами Ради Європи та направлене на забезпечення вільного руху капіталу між Україною та Європейським союзом.

Також проект Закону «Про валюту» отримав підтримку міжнародних фінансових організацій, бізнесу, банківського сектору, експертної спільноти, парламентарів та державних установ, з якими НБУ проводив переговори.

Після підтримки законопроекту на Національній раді реформ, його буде внесено на голосування до Верховної Ради. У разі прийняття закону буде запроваджено перехідний період протягом якого буде відбуватись узгодження нормативно-правових актів НБУ із новим законом.

1 грудня 2016 року, НБУ оприлюднив концепцію нової моделі валютного регулювання, а також «дорожню карту» по її введенню. Концепція передбачає свободу проведення валютних операцій. Режим вільного руху капіталу передбачає відсутність валютних обмежень і не вимагає валютного контролю. Контроль за дотриманням валютного законодавства буде покладено на валютний нагляд.

10 серпня 2017 року НБУ оприлюднив для обговорення проект закону «Про валюту». 28 лютого президент Петро Порошенко анонсував його швидке прийняття. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Порошенко: Серед пріорітетів на 2018 — податок на виведений капітал, а не на прибуток

/Ярослав Вінокуров

Пов`язані новини