Національна рада реформ схвалила законопроект про створення Культурного фонду України, який буде виділяти кошти на підтримку культурних проектів.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Відповідний законопроект презентували на засіданні Нацради міністр культури України Євген Нищук і заступник глави Адміністрації президента Дмитро Шимків.

За словами Нищука, створення фонду дозволить подолати радянський підхід до управління культурою.

«Ми маємо на меті кардинально змінити методи  взаємодії  з мистецьким середовищем. По суті — це втілення декомунізації в сфері культури»,— сказав Нищук.

За словами міністра культури, фонд стане самостійною структурою з відбору перспективних проектів і залучення донорів та меценатів.

«Джерелами наповнення Фонду на нинішньому етапі стануть кошти державного бюджету, які зараз виділяються Мінкультури на фінансування заходів, а також добровільні внески фізичних і юридичних осіб, в тому числі іноземні та інші доходи, не заборонені чинним законодавством», — йдеться в повідомленні уряду.

Також законом передбачений чіткий механізм контролю за використанням коштів, зокрема: щорічний аудит рахунковою палатою та один раз на 3 роки — аудит міжнародною аудиторською компанією. 

Поділитись: