Науковці кажуть, що потрібно дихати швидше й глибше, щоб вивести алкоголь з організму. Для цього вони створили пристрій
Канадські науковці заявили, що алкоголь можна вивести з організму за допомогою безпечної гіпервентиляції легенів. Для цього вони створили спеціальний пристрій.
Дослідження опублікували у Scientific Reports.
Щороку у світі від отруєння алкоголем помирають 3 млн людей, що становить 5,3% від усіх смертей, кажуть у ВООЗ. За виведення більшої частини алкоголю з організму відповідає печінка, тому часто залишається зачекати поки печінка зробить свою справу, кажуть вчені.
Канадські науковці вирішили запропонувати швидший спосіб, як лікарі можуть допомогти пацієнтам з отруєнням алкоголю. Вони створили пристрій, розмір якого як портфель, він містить маску, трубки, клапани та резервуар зі стиснутим вуглекислим газом. Його принцип роботи в тому, що він залучає легені у видиханні алкоголю.
За словами дослідників, чим частіше та глибше людина дихає, тим більше алкоголю виходить з організму. Водночас за такої гіпервентиляції з організму виходить вуглекислий газ, а це може призвести до запаморочення, оніміння рук чи втрати свідомості.
Створений пристрій не тільки забезпечує гіпервентиляцію легенів, а також підтримує рівень вуглекислого газу в крові у нормі.
Пристрій випробовували?
Так, але поки лише на 5 людях. В експерименті взяли участь здорові чоловіки, які не вживали ліків та не мали проблем з алкоголем. Їм не можна було їсти чи пити за 6 годин до процедури та вживати алкоголь за 12 годин. Кожному учаснику назначали день експерименту, коли він дві випивав склянку горілки.
Рівень алкоголю перевіряли за допомогою алкотестера. В різні дні процес виведення алкоголю відбувався за допомогою пристрою для гіпервентиляції та без нього. З'ясувалося, що алкоголь у три рази швидше виводився з організму за допомогою гіпервентиляції легенів.
Саму науковці застерігають, що випробування відбулося на дуже малій групі людей і для того, щоб точно довести ефективність роботи їхнього пристрою, ще доведеться попрацювати.
Крім того, дослідники кажуть, що їхній пристрій навряд допоможе від похмілля, бо поки результати експерименту показують, що він ефективний під час високого рівня алкоголю.
Ще трохи про алкоголь
За даними ВООЗ, вживання алкоголю є провідним фактором ризику передчасної смерті чи отримання інвалідності серед людей від 15 до 49 років. Крім впливу на нервову систему, вживання алкоголю збільшує ризик випадкових травм. Станом на 2016 рік, українці в середньому вживали 13,8 літра алкоголю за рік.
У нинішніх реаліях нагадуємо, що алкоголь не захищає від коронавірусу, а навіть, навпаки, може збільшити вразливість до зараження.
- Поділитися: