Науковці НАТО допомагатимуть українським розробникам у сфері військових інновацій — Мінцифри

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що Україна домовилася з НАТО про посилення співпраці у сфері військових інновацій.
Про це він розповів за результатами зустрічі в Брюсселі із заступником генсекретаря Альянсу Девідом ван Вілом.
«Фундаментальний крок, який виводить взаємодію України з НАТО на новий рівень. Перші напрями запускаємо вже зараз», — зазначив Федоров.
За його словами, науковці та військові Альянсу надаватимуть експертну підтримку українським розробникам. Паралельно ведуться переговори, як саме надходитимуть кошти для розвитку сфери. Зокрема, у межах defense-tech кластера Brave1.

Міністр відзначив, що вже є «потужний кейс» співпраці — система ситуаційної обізнаності Delta. Вона відображає поле бою в реальному часі та розроблена за стандартами НАТО.
На думку Федорова, партнери розуміють переваги України, яка зараз є місцем, «де можна розробити, протестувати та масштабувати defense-tech продукти, які зберігатимуть життя військовим та наближатимуть перемогу».
«Впевнений, що разом із НАТО нам вдасться реалізувати fast-track для інновацій. Маємо багато талановитих ІТ-спеціалістів, інженерів, стартаперів та стійке бажання перемогти у війні», — резюмував міністр.
Що відомо про Brave1?
Наприкінці квітня уряд України запустив Brave1 — єдину платформу для співпраці у сфері оборонних технологій компаній, держави, військових, інвесторів, волонтерських фондів, медіа і «всіх, хто допомагає наближати перемогу через технології».
Очільник Мінцифри Михайло Федоров зазначив, що ключову роль для запуску Brave1 мав проєкт «Армія дронів». Паралельно в уряді вивчали досвід передових технологічних країн у сфері оборонних технологій.
Загалом робота Brave1 сфокусована на п’яти основних напрямах:
- надавати гранти розробникам, які забезпечують потреби Сил безпеки та оборони;
- допомагати Силам безпеки й оборони знаходити ефективні технологічні рішення серед українських розробників;
- створити платформу, яка об’єднує всіх стейкхолдерів галузі;
- взаємодіяти із Силами оборони, демонструвати розробки й отримувати зворотний зв’язок щодо їхнього використання;
- надати всебічну підтримку проєктам, які забезпечують потреби Сил безпеки та оборони.
Подати власний проєкт і отримати доступ до військової експертизи, грантів та інших можливостей, які надає кластер, можна за посиланням.
- Поділитися: