Науковці радять погортати меми, щоб менше непокоїтися через COVID-19

У людей, які переглядають меми, принаймні інколи покращується настрій. Це своєю чергою посилює відчуття впевненості в собі на тлі пандемії COVID—19, кажуть дослідники Університету штату Пенсильванія.
Своє дослідження вони опублікували у науковому журналі Psychology of Popular Media.
Науковці звернули увагу на взаємозв’язок мемів і пандемії COVID-19 ще з минулого року. Тоді британські дослідники з Університету Шеффілд-Геллем показали, що меми можуть покращити стан людей із психічними захворюваннями.
У новій роботі колектив науковців на чолі з Джессікою Мірик вирішили дослідити, чи може перегляд мемів, пов’язаних із COVID-19, вплинути на емоційний стан. У дослідженні взяли участь 748 людей, яким показували набір із трьох зображень.
Кожному учаснику дослідження повідомляли, що зображення взяті з інтернету. Одній половині показували меми (як пов’язані з коронавірусом, так і ні), іншій — картинки іншого походження.
Після мемів люди казали, що почувалися веселіше чи більш розслабленими. Вони безпосередньо не впливали на рівень стресу, але підвищували рівень упевненості, який опосередковано допомагає в подоланні негативних емоцій, пов'язаних із пандемією COVID-19.
«COVID-19 — украй стресова річ, тому це й не дивно. Щоб ми менше хвилювалися через пандемію, треба трохи більше, ніж кілька котів», — каже Мірик.
Окремо науковці вивчили вплив мемів із підписами й без. Як з’ясувалося, люди, які побачили меми з підписами, виявили бажання більше осмислити те, про що йшлося в підписі. Це також вплинуло на кращу протидію стресовим факторам, пов’язаним із COVID-19.
«Дослідження показує, що меми, особливо пов’язані з украй стресовим контекстом, можуть допомогти в подоланні стресового чинника. Це свідчення того, що меми про COVID-19 справді допомагають людям примиритися з COVID-19», — підсумовує дослідниця.
- Поділитися: