Міжнародна група вчених під керівництвом Йосіхіро Фуракави з японського інституту Тохоку знайшла рибозу та цукри у метеоритах, яким мільярди років.

Про це повідомляє CNN.

У трьох метеоритах, один з яких упав в Австралії у 1969 році, знайшли низку видів цукрів. Найцікавішою для науковців є рибоза, бо вона є надзвичайно важливою у біології людини — є частиною рибонуклеїнової кислоти (РНК), що синтезуються в клітинах всіх клітинних живих організмів.

Раніше вченим не вдавалося виявити цукри у метеоритах, група Фуракави змогла зробити це завдяки новому методу екстракції речовин.

Автори дослідження наголошують, що вірогідність того, що ці цукри потрапили до складу метеорита вже на Землі, дуже мала.

Таким чином, наявність у таких древніх об’єктах цукрів і рибози зокрема доводить, що вони могли потрапити на Землю і сприяти утворенню функціональних біополімерів, таких як РНК. За однією з теорій, саме РНК була першою формою життя на Землі. Також це доводить, що цукри разом з метеоритами можуть потрапляти на інші землеподібні планети.

Поділитись: