Глава Фонду боротьби з корупцією Алєксєй Навальний оприлюднив документ, згідно з яким колишній глава «Газпром-медіа» Міхаіл Лєсін міг перетнути кордон США через 40 днів після офіційної дати своєї смерті.

Навальний посилається на відкриті дані митниці США. Дані громадян США в митній базі приховані, а інформацію про іноземних громадян можна отримати через запит на сайті.

Навальний відзначає, що згідно із законом можна перевірити інформацію тільки про себе, а не про інших осіб.

«Проте, якщо прямо зараз хтось, назвемо його Містер Ікс, вирішить, що публічні інтереси важливіші, ніж дрібна адміністративна заборона і введе на офіційному сайті прикордонної служби США дані закордонного паспорта Міхаіла Лєсіна, то він побачить наступне», — пише Навальний.

Далі Навальний прикладає скріншот документа, отриманого в митній базі США. У документі сказано, що Міхаіл Лєсін перетнув кордон 15 грудня 2015 року, він вилетів з Лос-Анджелеса.

 

«Я не знаю як це пояснити. Помилку в базі я виключаю. Така довідка була у нас при житті Лєсіна і відразу після його смерті. Останнього запису там не було. Зараз вона є», – пише Навальний.

В той же час, журналіст «Коммерсанта» Сєргєй Горяшко також опублікував у twitter скріншот з месенджера Telegram, на якому видно, що аккаунт Лєсіна був активний 25 лютого.

 

 

 

 

Міхаіл Лєсін помер 5 листопада 2015 року. Офіційна причина його смерті – серцевий напад. Лєсін був похований в Лос-Анджелесі 13 листопада. Навальний відзначає, що жодної фотографії з похорон немає.

10 березня судово-медична експертиза Вашингтона встановила, що причиною смерті Лєсіна стали травми голови, шиї, верхніх і нижніх кінцівок.

Міхаіл Лєсін до 2004 року обіймав посаду міністра у справах друку, телерадіомовлення і засобів масових комунікацій. Після цього він був радником президента, а також головою правління холдингу «Газпром-медіа».

Поділитись: