УКРАЇНА

НАЗК нестиме співвідповідальність за покриття корупціонерів — Transparency International

УКРАЇНА/НАЗК нестиме співвідповідальність за покриття корупціонерів — Transparency International
Зберегти
Вигляд

Рішення НАЗК про запуск системи електронних декларацій без сертифікації Держспецзв'язку фактично є дозволом на приховування реальних статків. 

Про це в ефірі Громадського повідомив старший аналітик «Transparency International Україна» Олександр Калітенко.

«Якщо Корчак (голова НАЗК—ред.) запустить систему без атестату відповідності — це буде означати, що ніхто не буде притягнутий до відповідальності і ніхто не сяде на 2 роки в тюрму, подавши декларацію у цю систему», — сказав Калітенко.

За його словами, треба запустити систему виключно після сертифікації, оскільки законодавство зобов'язує держслужбовця подавати декларацію лише один раз.  

«Першими інформацію внесуть ті, хто хотів би приховати статки і, власне, повторну подачу, коли вже буде атестат відповідності, ми не зможемо вимагати від них, тому що вони вже виконали вимоги законодавства: один раз подали декларацію до такої системи», — зауважив правохзахисник.

Калітенко нагадав, що раніше президент України Петро Порошенко двічі запевняв, що система запрацює у повному обсязі 15-го серпня.

«Якщо не станеться запуску прозорої системи декларування — весь світ побачить, що він (Порошенко —ред.) не має щирих намірів боротьби з корупцією, та покриває корупціонерів», — додав Калітенко.

Нагадаємо, голова НАЗК Наталя Корчак заявила, що система електронного декларування запрацює з 15 серпня попри відсутність захисту даних. 

Пов`язані новини