ENRU

НАЗК доручило допрацювати і повторно атестувати захист інформації електронного декларування

Національне агентство з питань запобігання корупції доручило розробнику програмного забезпечення ТОВ «Міранда» доопрацювати систему захисту інформації (КСЗІ) реєстру системи електронного декларування.

Також Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України доручено провести її повторну оцінку до 14 серпня.

Таким чином 14 серпня система може отримати атестат і почати працювати 15 серпня, розповів на розширеному засіданні агентства член НАЗК Руслан Рябошапка, передає «Інтерфакс-Україна».

«Можливий такий варіант, згідно з яким помилки будуть виправлені разом з тими експертами Держспецзв'язку, які роблять експертизу. Ми можемо об'єднати ці дві стадії і доопрацювання перетворити в експертизу. Таким чином, ми б могли 14 серпня на 14.00 призначити засідання експертної ради і отримати атестат», – сказав він.

Голова Держспецзв'язку Леонід Евдовченко погодився вказати розробнику на недоліки системи і провести її повторну атестацію в найкоротші терміни, до 14 серпня.

У свою чергу голова НАЗК Наталія Корчак зазначила, що рішення НАЗК про запуск системи електронного декларування 15 серпня не скасовано, однак, якщо сертифікату Держспецзв'язку не буде отримана, система подання декларацій буде заблокована.

«Якщо не буде атестата відповідності, інтерфейс подання декларацій не буде активований», – сказала вона.

Міністр фінансів України Олександр Данилюк, який також був присутній на засіданні, відзначив виняткову важливість своєчасного впровадження електронного декларування активів чиновників в контексті співпраці з МВФ і урядом США.

«У тексті меморандуму з МВФ це не передбачено, проте ми виходимо на раду директорів і в разі, якщо система буде мати недоліки і не відповідати своїм завданням, це може бути сприйнято як негативний сигнал. Тобто мета може бути не досягнута», – сказав він.

Напередодні, Держспецзв’язок відмовив у атестації електронного декларування.

Голова НАЗК Наталія Корчак заявила, що електронне декларування наразі вразливе до хакерських атак.

11 серпня президент Петро Порошенко заявив, що електронне декларування активів чиновників має стартувати в Україні з 15 серпня, його відкладання не припустимо і не розглядається.